Громадські приймальні

Ватутіне

Адреса:  20250 м. Ватутіне, Соборна площа 1, офіс 13
Телефон для попереднього запису
067-665-19-50,
063-15-16-895
Дні прийому:  понеділок та середа з 9-00 до 13-00

Жашків

Адреса:  19200, м. Жашків,
вул. Віктора Лисака, 6
Телефон для попереднього запису
096-819-99-17,
(04747) 6-18-43
Дні прийому:  понеділок та четвер з 9-00 до 13-00

Звенигородка

Адреса:  20200, м.Звенигородка, Проспект Шевченка, 63/3
Телефон для попереднього запису
096-165-16-92,
(04740) 2-43-09
Дні прийому:  понеділок та середа з 9-00 до 13-00

Лисянка

Адреса:  19300, смт. Лисянка, Площа Миру, 27
Телефон для попереднього запису:  (04749) 6-19-36
Дні прийому:  понеділок та четвер з 9-00 до 13-00

Маньківка

Адреса:  20100, смт. Маньківка, Маньківська селищна рада, вул.Шевченка, 9 каб. №10
Телефон для попереднього запису:  (04748) 6-16-46
Дні прийому:  вівторок та четвер з 9-00 до 13-00

Тальне

Адреса:  20400, м. Тальне,
вул. Гагаріна, 38
Телефон для попереднього запису:  (04731) 3-26-52
Дні прийому:  вівторок та четвер з 9-00 до 13-00

Валентин Ничипоренко: «Моя мета в Раді – втілення в життя потрібних людям законодавчих змін»

Валентин Ничипоренко: «Моя мета в Раді – втілення в життя потрібних людям законодавчих змін»

23 лютого відбулася прес-конференція депутата Верховної Ради України Валентина Миколайовича Ничипоренка для засобів масової інформації нашого округу. Розмова пройшла у конструктивному руслі, журналісти отримали відповіді на питання, які найбільше хвилюють жителів Черкащини.

- Валентине Миколайовичу, поділіться, будь ласка, своїми враженнями від перших днів роботи у Верховній Раді.

- Безумовно, мені цікаво працювати, адже я знав, куди і для чого йду, і раніше розумів, як все там відбувається. Та й ви самі усе це знаєте.

Напевно, всіх цікавить ситуація, яка нещодавно була у парламенті стосовно блокування. Моє ставлення до цього питання неоднозначне. Проблему особистого голосування депутатів, через яке і блокувався парламент, я вважаю актуальною.

Переконаний, що кожен депутат зобов’язаний ходити в парламент і особисто голосувати. Тому вимоги опозиції були справедливі – але метод блокування як спосіб вирішувати політичні питання мені не подобається. Який у цьому сенс, якщо депутати блокують, штовхаються, а потім ідуть разом пити каву? Вважаю, що керівникам фракцій потрібно було швидше домовлятися і не допускати, щоб парламент не працював скільки днів. Але нарешті результат є, парламент запрацював пленарно, і це добре. Приходити на роботу в Раду має бути обов’язком кожного депутата, він повинен працювати і безпосередньо в Раді, і у комітетах, і на округах. Так, на сьогодні я вже укомплектував повний штат юристів, які допомагатимуть мені готувати законопроекти. Разом з тим, працюють громадські приймальні в усіх районах нашого округу, налагоджується надходження державних і моїх власних коштів на виконання наших програм на Черкащині.

- Як часто Вам доводиться бувати у наших містах та селах, і з якими болючими питаннями звертаються виборці? 

– Наразі у мене дуже багато питань організаційного характеру тому поки що я лише один тиждень на місяць працюю в окрузі. Сподіваюся, що до кінця весни все налагодиться і матиму більше часу для спілкування з черкащанами. Але і нещодавно вже встиг побувати у деяких районах округу, особисто приймав відвідувачів громадської приймальні. Крім роботи на окрузі, як я вже розповідав, є робота в парламенті, в комітетах, очолюю підкомітет з питань митної справи та діяльності митних органів комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради. Попри це, я хочу, щоб жителі округу, звертаючись в наші громадські приймальні, знали, що кожне їх звернення проходить через мої руки. Щодо характеру звернень – вони бувають різні. По наших програмах допомоги онкохворим дітям чи інвалідам ми реагуємо якнайшвидше. Також є питання стосовно реорганізації шкіл та медичних установ в окрузі - щодо цього я особисто звернувся до голів сіл, директорів шкіл, керівників медичних закладів з проханням терміново повідомляти про такі випадки. Мої представники особисто присутні на всіх сесіях районних, міських, селищних, сільських рад. Я докладу всіх зусиль, щоб закриття або скорочення будь-якого закладу не відбулося без дозволу громади. 

- Валентине Миколайовичу, на місцях поширюються чутки, що Ви надаватимете допомогу населеним пунктам пропорційно тому, як вони проголосували на виборах. Наскільки це відповідає дійсності? 

– Це не відповідає дійсності. Допомога буде надходити всім, хоча ті населенні пункти, де я переміг, можуть розраховувати на більш потужну підтримку. А взагалі, зараз я створюю благодійний фонд «Люди мають жити краще». Цей фонд буде поповнюватися і за мій власний рахунок. З цього фонду буде надаватися допомога в окрузі, тож закликаю всіх бажаючих до співпраці. Ще хочу повідомити, що я не буду отримувати державне житло, користуватися послугами державного автотранспорту та пільгами за державний рахунок. Також хочу зазначити, що моя депутатська заробітна плата та всі ті виплати, які я маю право отримувати як депутат Верховної Ради, будуть направлятися у фонд допомоги в окрузі. 

- Зараз висловлюються ідеї повністю перейти на мажоритарну систему і відмовитись від партійних списків. Як Ви до цього ставитесь? І чи не заздрите тим, хто пройшов за партійними списками, адже відповідальності у них перед виборцями набагато менше? 

– Зовсім не заздрю. Я провів понад 400 зустрічей з виборцями і те, що я зрозумів після цих зустрічей, у певній мірі змінило мою свідомість. Тому я вважаю, що будь-який мажоритарник, який чесно провів свою виборчу кампанію розуміє людей, їх проблеми і піднявся у своїй свідомості на якісно новий рівень. Тому я дуже вдячний долі, що я став саме депутатом-мажоритарником. Стосовно виборчої системи – вважаю, що має бути або повністю мажоритарна система виборів, або повністю за партійними списками. Хоча недоліки мають обидва варіанти. Нагадайте, раніше при партійній системі депутати взагалі не займались округами, крім того, при партійній системі рішення приймаються двома-трьома партійними керівниками. Мажоритарники менше залежать від партійного тиску, але повністю мажоритарна система теж має багато мінусів. І все-таки вважаю, що перспективу на сьогодні має партійна система, коли саме партія несе відповідальність за зроблене в країні. Але це має бути дві політичні партії, які змагалися б між собою, – партія опозиції і партія влади. А вибори показували б, кому з них довіряє народ. 

- Валентине Миколайовичу, які Ваші політичні вподобання? Судячи з тієї картини, яку Ви побачили на власні очі у Верховній Раді, – кому віддаєте перевагу? 

- На сьогодні я не бачу жодної політичної сили, за яку я був би на 100%. Але ви знаєте, що у Верховній Раді я перебуваю у складі парламентської більшості. Але я не член Партії Регіонів, і не планую у неї вступати. Чому я прийняв рішення бути в більшості? Передусім, це має величезне значення для втілення в життя законопроектів, над якими я працюю. Що стосується голосування фракції за інші проекти – зазначу, що за певні питання буду голосувати так, як сам вважаю за потрібне: це питання української мови (лише вона має бути державною), недопустимості продажу землі, це також і питання, пов’язане з пенсійною реформою та інші питання питання, які впливають на рівень життя людей. Я не планую брати участь у блокуваннях та бійках. Моя мета в Раді практична – втілення в життя потрібних людям законодавчих змін. Я не пропустив ще жодної сесії і приходив на роботу в Раду навіть коли блокувалася робота парламенту. До речі, мій перший законопроект вже зареєстрований, він пов’язаний з оформленням права власності на будинки, зведені до 1992 року. Про цю проблему я дізнався саме під час зустрічей з людьми в селах. Тому я подав законопроект щодо спрощеної процедури узаконення таких будинків та їх спадкування, щоб це не коштувало величезних грошей. Окрім того, триває робота над законопроектом, який забороняє власникам «вирізати» підприємства на металобрухт. Є ще певні думки щодо питань освіти. Якщо хоча б один мій законопроект стане законом – то я буду вважати, що зробив велику справу, бо це стосується інтересів простих людей. Але для того, що був прийнятий котрийсь мій закон, потрібна більшість. Тому поки що я там, і можливості для лобіювання наших з вами питань – є. Як буде далі – побачимо, життя іде. Нехай люди роблять висновки та оцінюють мої конкретні справи. 

- Бути депутатом – це і важка робота, і публічність. Люди Вас бачать… А чи часто Вас бачить вдома сім’я? 

- Сім’я на сьогодні мене дуже мало бачить. Але їм це не в новинку. Мені непросто було і в бізнесі починати з нуля, та й коли я почав займатися виборчою кампанією, рідні мене теж зрозуміли. Моя дружина звикла до такого ритму життя. Уявіть – в першу відпустку після одруження ми поїхали аж через 7 років, а вихідних майже не було. А от діти ображаються більше. Взагалі, я домашня людина, але статус народного депутата зобов’язує бути публічним та збільшує зайнятість. У нас навіть вже з’явилися нові сімейні жарти з приводу Верховної Ради. Дружина постійно дивиться прямі трансляції на телеканалі «Рада» – спостерігає за мною, і каже, що я у неї під повним контролем. На жаль, мого часу для родини все ж таки не вистачає. 

- Це дивовижно, що Ви, Валентине Миколайовичу, не зникли після виборів, як роблять більшість депутатів. Тому люди про Вас продовжують говорити позитивно. Бажаю, щоб цей позитив зберігся на усі п’ять років.

- Дякую. Я працюю, займаюсь своїми програмами. Роблю це не лише для людей, а й для відчуття власної гідності – багато обіцяв, тож маю виконувати ці обіцянки. І роблю це з радістю. Пять років у статусі депутата – недовгі, а життя буде тривати, і в будь-якому разі будуть продовжуватися всі ті добрі справи, які я робив раніше. Вони можуть лише збільшуватися, але зменшуватись не будуть ні в якому разі, і навіть щодо тих виборців, які за мене не голосували. Я вдячний всім виборцям, які прийшли на виборчі дільниці і проголосували, незалежно від того за кого вони віддали свій голос. Хочу подякувати всім присутнім за розмову і запевнити, що незалежно від політичної погоди в країні, я завжди відстоюватиму інтереси громад округу.

 

Повернення до списку