Громадські приймальні

Ватутіне

Адреса:  20250 м. Ватутіне, Соборна площа 1, офіс 13
Телефон для попереднього запису
067-665-19-50,
063-15-16-895
Дні прийому:  понеділок та середа з 9-00 до 13-00

Жашків

Адреса:  19200, м. Жашків,
вул. Віктора Лисака, 6
Телефон для попереднього запису
096-819-99-17,
(04747) 6-18-43
Дні прийому:  понеділок та четвер з 9-00 до 13-00

Звенигородка

Адреса:  20200, м.Звенигородка, Проспект Шевченка, 63/3
Телефон для попереднього запису
096-165-16-92,
(04740) 2-43-09
Дні прийому:  понеділок та середа з 9-00 до 13-00

Лисянка

Адреса:  19300, смт. Лисянка, Площа Миру, 27
Телефон для попереднього запису:  (04749) 6-19-36
Дні прийому:  понеділок та четвер з 9-00 до 13-00

Маньківка

Адреса:  20100, смт. Маньківка, Маньківська селищна рада, вул.Шевченка, 9 каб. №10
Телефон для попереднього запису:  (04748) 6-16-46
Дні прийому:  вівторок та четвер з 9-00 до 13-00

Тальне

Адреса:  20400, м. Тальне,
вул. Гагаріна, 38
Телефон для попереднього запису:  (04731) 3-26-52
Дні прийому:  вівторок та четвер з 9-00 до 13-00

Майбутнє шкіл - мають вирішувати громади

Питання реорганізації малокомплектних навчальних закладів сьогодні перебуває на особистому контролі народного депутата Валентина Ничипоренка.

12 лютого у сільскому клубі села Сабадаш Жашківського району було незвично людно. Приводом для збору громади села стала життєвоважлива подія - приїзд завідуючої управлінням освіти районної держадміністрації Валентини Миколаївни Савіцької та начальника управління фінансів районної адміністрації Галини Іванівни Загребельної для вирішення болючого питання – реорганізації школи І-ІІ ступенів у селі Сабадаш в навчально-виховний комплекс дошкільного навчального закладу І ступеня. Простіше кажучи, на повістці дня стояло одне питання - реорганізація сільської школи і створення на її базі дитячого садочка. Підставою для прийняття такого рішення стала економічна недоцільність утримання двоповерхового приміщення Сабадаської школи, проблеми з фінансуванням педагогічного колективу. Сьогодні в школі навчається всього 40 учнів, тож реформувавши школу в дитячий садок, можна зекономити кошти на опалення, комунальні послуги та зарплату сабадаським учителям. Але, все-таки, після жарких суперечок громада села відхилила пропозиції районного керівництва і вирішила залишити школу в селі. Це рішення сільської громади було підтримано і представником депутата Верховної Ради Валентина Ничипоренка Світланою Анатолієвною Волошенюк, яка була присутня на зустрічі громади села з керіництвом району.

- Так, питання реорганізації сільських шкіл сьогодні - одне з найболючіших питань, - ділиться своїми думками Світлана Анатолієвна. – Питання реогранізації навчальних закладів стоїть на особистому контролі нашого депутата Валентина Миколайовича Ничипоренка. Він сьогодні планував особисто бути присутнім на зборах громади села, але, на жаль, його затримала робота в комітеті Верховної Ради. Тож мені, як представнику депутата в нашому окрузі було доручено озвучити позицію Валентина Миколайовича по цій проблемі. Дійсно, у вересні минулого року Кабінет міністрів за пропозицією Міністерства освіти видав місцевим органам влади рекомендації щодо створення, реорганізації та ліквідації навчальних закладів. Мета у документа нібито добра: сформувати таку систему, яка могла б надавати високоякісні освітні послуги. При цьому ефективно використовуючи наявні ресурси та модернізуючи їх. Документ декларує, що рішення щодо створення і - головне - ліквідації навчальних закладів, повинні прийматися з урахуванням думки громадськості. Але ми всі розуміємо, що школа для села має величезне соціальне значення, закриваючи школу, ми тим самим штовхаємо село на шлях вимирання. Єдине, на що залишається сподіватися, - що, по-перше, документ має рекомендаційний характер. По-друге, низка його положень суперечать чинному законодавству. Наприклад, у сільській місцевості закривати загальноосвітні заклади можна тільки за згодою сільської громади, а не рішенням якоїсь комісії. Цікаво ще й те, що Кабмін жодним словом не обмовився про те, куди подіти «вивільнених» вчителів. Лише у Жашківському районі реорганізацію заплановано провести у Тихохутірській, Хижнянській, Шулякській та Червонокутській школах. У кожному випадку має бути вивчення конкретної ситуації і пропозиції шляхів вирішення проблеми. Наприклад, у Червоному Куті – дві школи, можливо, закриття однієї з них дійсно має економічну доцільність, звичайно, з подальшим працевлаштуванням вивільнених учителів. Чи сьогоднішня ситуація зі школою в селі Сабадаш. Школа має двоповерхове приміщення, то, можливо, варто було б тимчасово не використовувати другий поверх, відключивши його від теплопостачання, це теж економія коштів. Крім того, питання проблемних шкіл мають на місцях вирішувати представники громади, сільські інвестори, депутати сільських рад і, в першу чергу, сільський голова. Адже у нас часто сільські ради надають субвенції району не вирішивши своїх нагальних питань на місцях. Від імені депутата Верховоної Ради Валентина Ничипоренка нами було розіслано листи всім головам сільських рад округу з вимогою не підходити формально до питання реорганізації малокомплектних навчальних закладів. Адже пункт 6 статті 11 Закону України «Про загальну середню освіту» чітко говорить: реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості допускаються лише за згодою територіальних громад.

Крім того, такі листи були розіслані всім директорам шкіл округу та керівникам медичних закладів. В них ми просимо звертатися до нас у випадку реорганізації навчальних та медичних установ. Валентин Ничипоренко запевняє, що всім, хто цього потребує, буде надана юридична і практична допомога і що він підтримає те рішення, яке прийме громада на своєму зібранні.

 

Повернення до списку