Розділ не знайдений.

Біографія Валентина Миколайовича Ничипоренка

Валентин Ничипоренко народився 1961 року в Києві, у родині професійних будівельників. Мати, Любов Сергіївна, 42 роки працювала штукатуром, а батько, Микола Іванович, 43 роки пропрацював теслярем-паркетником. Познайомилися вони на будівництві, одружилися, на будівництві працювали разом все своє життя. Виростили трьох синів - Анатолія, Олексія і Валентина.

Життя в сім'ї Ничипоренків не відрізнялося від життя решти трудових родин. Дитячими іграшками у хлопців були інструменти батька - інших просто не було. Повага до праці та вміння своїми руками зробити задумане - головне, чого вчили синів батько і мати. Вихідними днями Валентин з братами йшов на будівництво - допомогти батькам у роботі. Любов до праці надихнула братів навіть у піонерському таборі влаштуватися на підсобну господарську роботу у вільний від піонерських справ час. На перші зароблені гроші школяр Валентин купив додому програвач та платівки. Влітку він часто їздив у село Фешичі Київської області до своїх родичів, і всі канікули працював у полі, доглядаючи за кіньми. Але мати свого коня для нього, міського жителя, було в той час зовсім недоступним.
Вже маючи на руках робочі навички столяра і штукатура, відразу після закінчення школи Валентин Ничипоренко вирішив опанувати техніку. У 1979 році закінчив Київське річкове училище, отримав одразу дві спеціальності: моториста-стернового і слюсаря-судноремонтника. Працював на суднах «Укррічфлоту», плавав на теплоходах Дніпром, часто бував у Черкасах, Каневі. 1979-го року Ничипоренко був призваний на строкову військову службу. Завдяки всебічній технічній підготовці був направлений до військ урядового зв'язку Комітету державної безпеки СРСР.

Після строкової служби в армії Валентин тривалий час працював на Дослідному заводі Інституту автоматики, отримав кваліфікацію шліфувальника. Водночас вечорами продовжував навчання - у 1985-88 роках закінчив Київський вечірній машинобудівний технікум.
Але і на цьому навчання Валентина Ничипоренка не закінчується – він отримує ступінь бакалавра у Міжрегіональній Академії Управління Персоналом за спеціальністю «економіка та управління бізнесом».

У 1986 році Валентин Миколайович зустрів своє кохання. З коханою дружиною Оленою разом у любові і злагоді вже понад 25 років. Разом виховують трьох синів і доньку.
Наприкінці 80-х років, коли стала дозволена індивідуальна трудова діяльність, Ничипоренко відкрив майстерню з ремонту взуття. Після робочої школи нову спеціальність він опанував легко. Щоб забезпечити молоду сім'ю, Валентин вдень працював шевцем, а вночі - сторожем. Його майстерня стала однією з кращих у Києві, це дало можливість зібрати кошти для відкриття своєї власної справи.

У 1989 році родина Ничипоренків переїхала з Києва до Чернігівської області. Валентин Миколайович вирішує робити те, чого батько з матір'ю навчили його краще за все - будувати. Він відновлює практично з нуля два цегельних заводи. Щоб розвозити цеглу, у 1992-му році створює автотранспортне підприємство. Купує одну вантажівку, потім іншу… Зараз в автотранспортному підприємстві Ничипоренка - 70 великовантажних автомобілів, відкрито 9 філій в Україні та 4 за кордоном. У Новоукраїнському районі Кіровоградської області В.Ничипоренко створив нове сільгосппідприємство. Для отримання сучасного досвіду неодноразово виїжджав до Європи - а потім швидко впроваджував нові технології .
У 2007 році в селищі Східниця, поблизу Трускавця, Валентин Миколайович збудував санаторій «Три сини та донька», методики оздоровлення в якому відповідають кращим європейським стандартам.

Сьогодні на підприємствах, які створені Валентином  Ничипоренком, працює близько 3000 осіб.
Валентину Миколайовичу Ничипоренку у робочих справах часто доводилося бувати на Черкащині, а у 1999 році він вирішив назавжди пов'язати свою долю з цим краєм. І здійснив тут свою мрію – створив найкращий кінний завод України. Зруйнована тваринницька ферма на околиці Жашкова перетворилася на Жашківський кінний завод - символ відродження Черкащини та українського сільського господарства. Адже Черкащина, колись багата своїми табунами, в 90-х роках практично повністю втратила школу конярства.
Зібравши команду молодих черкащан-ветеринарів, Ничипоренко направив їх на навчання до Німеччини. Кінноспортивний комплекс був побудований за особистим проектом самого Валентина Ничипоренка. Жашківський кінний завод сьогодні, без перебільшення, є одним з лідерів конярства не тільки в Україні, але і в Європі, маючи добірний сім'яний фонд, новітні технології догляду за тваринами, талановитих ветеринарів-генетиків з вищою освітою. Сьогодні сюди для отримання досвіду приїжджають конярі з багатьох країн Європи. Регулярно проводяться міжнародні кінноспортивні змагання. На заводі працюють 160 осіб. Підприємство створює нові робочі місця і наповнює бюджет області. Українські коні користуються великим успіхом за кордоном, їх купують і орендують професійні команди спортсменів. Так, жеребець Корнет Оболенський був учасником Пекінської Олімпіади. Окрім цього, вирощений на Жашківському заводі жеребець Годельфін-Констанція був придбаний німецькими коне заводчиками.

Відпочинок для  сім'ї  Ничипоренків - це не машини, літаки і нічні клуби - а поїздка кіньми, виїзд у поле, участь в кінноспортивних змаганнях.
У дитячій кінноспортивній школі на Жашківському заводі безкоштовно тренуються понад 60 дітей з навколишніх міст і сіл, які займають призові місця на всеукраїнських та міжнародних турнірах, захищають спортивну славу України. Ничипоренко багато років надає меценатську допомогу багатьом містам і селам Черкащини.

За підтримки Валентина Ничипоренка у 2010 році було створено Громадянську Ініціативу «Відродження Черкащини», яка працює під девізом - «Люди мають жити краще». За минулі роки до Громадянської Ініціативи Ничипоренка приєдналися сотні волонтерів, які докладають зусиль для розвитку Черкаської області. Громадянська Ініціатива під керівництвом Валентина Ничипоренка здійснила цільові програми «Підтримка малих сіл», «Порятунок сільської та міської медицини», «Розвиток освіти», «Підтримка черкаської культури», «Підтримка малозабезпечених». Особливу особисту увагу Валентин Миколайович надає порятунку життя хворих дітей і створенню комфортних умов для людей з обмеженими можливостями. Протягом 2012 року Громадянська Ініціатива Валентина Ничипоренка в рамках програми «Врятуємо одне життя - врятуємо цілий світ» надала допомогу для порятунку життів 17 дітей Черкащини, яким була потрібна невідкладна медична допомога і дорогі операції. Щоб не допустити закриття лікарень та фельдшерських пунктів, Громадянська Ініціатива та Валентин Миколайович Ничипоренко працювали над залученням коштів для їх ремонту та оснащення. У 2012 році медики Черкащини отримали від Громадської Ініціативи 7 нових машин «швидкої допомоги», була оновлена операційна, здійснювалися поставки матеріалів та обладнання.

У 2012 році, Валентин Миколайович Ничипоренко обраний народним депутатом України. У новому статусі він налагоджує стосунки з органами державної влади з метою вирішення соціальних проблем на державному рівні. З початку депутатської каденції, Валентин Миколайович розробив два законопроекти, які покликані спростити процедуру реєстрації прав власності на будинки зведені до 5 серпня1992 року та забезпечити цільові надходження коштів до бюджету загальноосвітніх навчальних закладів. Окрім зазначених законодавчих ініціатив, Валентин Миколайович, зокрема, працює над створенням механізму, який зробить неможливим розпродаж та знищення заводів в Україні шляхом вирізання обладнання на металобрухт. Також він працює над законопроектом, що забезпечить захист дітей від неякісної вакцини. Всі ініціативи Валентина Миколайовича спрямовані на вирішення основного завдання - поліпшення життя людей. Також з метою налагодження контакту з виборцями, Валентин Миколайович організував створення 315 Громадських приймалень у своєму виборчому окрузі.

Поряд із виконанням обов’язків народного депутата України, Валентин Миколайович продовжує благодійну діяльність на Черкащині. У рамках такої діяльності, за його підтримки створюється благодійний фонд під назвою «Люди мають жити краще». До фонду він перераховує свою заробітну плату, як народного депутата України, а також власні кошти.  
Валентин Ничипоренко мешкає у Жашкові. Православний.

У 2006 році нагороджений Почесною грамотою за внесок у розвиток народного господарства.
Нагороджений Українською православною церквою орденом Князя Володимира ІІІ ступеня.

Одружений, виховує четверо дітей.